Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

2015 рік

ГЛИНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА СВІТЛОВОДСЬКОГО РАЙОНУ

ПРОТОКОЛ №1

зборів територіальної громади Глинської сільської ради

 Світловодського району, Кіровоградської області.

 

11 лютого  2015 року

Було присутніх – 68 чоловіка

 

   Збори територіальної громади  відкриває сільський голова Різаєв Аріф Тофікович.

        Шановні присутні!  Для проведення зборів територіальної громади  необхідно обрати голову та секретаря зборів.

В кого будуть які пропозиції?

Запропоновано головою зборів обрати  Різаєва Аріфа Тофіковича

секретарем зборів  Стецунову Тетяну Федорівну

На збори  Глинської територіальної громади був запрошений і прибув:

Дерев'янко Анатолій Вікторович -заступник директора  ПП «Олдер».

 

На порядок денний роботи зборів  виносяться слідуючі питання:

 

1.Звіт голови села про роботу за 2014 рік.

2.Роз'яснення про мобілізацію.

3.Про стан підвищеної готовності .

 

             Шановні присутні!  До Глинської сільської ради   входе  чотири населені пункти  в яких постійно проживає населення 1294  чоловік. За 2014 рік народилось 7 дітей, померло 41 чоловік, зареєстровано 5 шлюбів.

На території сільської ради  працюють такі організації:

Глинська загальноосвітня школа,  дільнична лікарня, почта, аптека, район-ний відділ зв’язку, Світловодська філія «Кіровоградобленерго», сільська по-жежна команда, дитячий садок, ветеринарна дільниця, ПП «Олдер». В них працює 192 чоловіка.

Робота ради та виконавчого комітету проводиться згідно затвердженого плану.

За 2014 рік було проведено 5 чергових сесій на яких було прийнято 87 рішеннь.

    Одне з важливих місць серед рішень займають рішення бюджетних питань, які регламентують усі питання та проблеми життєдіяльності села з питань планування та використання бюджетних коштів і їх діяльності 6.

      На засіданнях сесій сільської ради було розглянуто і прийнято 45 рішень з питань регулювання земельних відносин.

 

   Після прийняття рішень на пленарних засіданнях сесій у відповідний термін вказаний в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», вони доводяться до виконавців та розміщуються на сайті сільської ради та дошці оголошень.

     За 2014 рік проведено 12 засідань виконавчого комітету, де прийнято 49 рішеннь.

         На протязі 2014 року проводились слідуючі заходи по соціально-еконо- мічному розвитку:

-- проведено ремонт криші будинку побуту;

-проведено ремонт пам’ятників ;

-приділяється велика увага розвитку спорту на території ради;

-надавалась допомога  у вирішенні питань побутового характеру ветеранам війни, одиноким;

-проводяться культурні заходи;

- підтримується і здійснюється контроль за санітарним станом території сільської ради .

-проведено акцію по благоустрою існуючих  парків, зелених зон на території сільської ради

       Питання по капітальному ремонту водонапірної башні села Глинськ та ремонту доріг по вулицях Горького, Б.Хмельницькогота Шевченка залишається відкритим, в зв'язку з заходами економії коштів.

          На двадцять сьомій сесії сільської ради шостого скликання 30.01.2015  року були затверджені заходи по соціально-економічному розвитку сільської ради на 2015 рік, які ми будемо намагатися виконати.

        ПП «Олдер» обробляє всі орендовані землі ,повністю розрахувався з громадянами за паї, з розрахунку 5 % від вартості земельного паю ( ділянки).

 Хочу висловити подяку  керівництву ПП «Олдер»  за порозуміння і надання допомоги в розчистки доріг від снігу .

Також  хочу  подякувати  землекористувачам:        Середі Івану Яковичу, Олійнику Анатолію Андрійовичу, Батяшову  Василю Васильовичу, Батяшову Володимиру Васильовичу,Дмітрієву Вадиму Васильовичу , Каширі Олександру Олександровичу, Водяному Сергію Васильовичу, Гнененко Андрію Григоровичу, Дементію Івану Афанасійовичу ,Білошапці Юрію Васильовичу за підтримку і надання спонсорської допомоги.

Висловлюю подяку людям, які працюють  на громадських роботах  від служби зайнятості на території  нашої сільської ради.

Дільничний інспектор  надає значну допомогу у наведенні громадського правопорядку, розкритті злочинів та у запобігання скоєння злочинів. Останнім часом часто люди похилого віку стають жертвами злочинів шахраїв, які під виглядом «представників   соцзахисту»  розносять дотації, то за реформою обмінюють гроші, то ліки майже безкоштовно віддають. Тому пояснюю , що небезпечно пускати в будинок сторонніх без представника сільської ради.

    Звертаюсь до  присутніх, щоб санітарний стан біля дворів був задовільний, буде проводиться по вулицях вивіз сміття, тож нетреба робити несанкціоновані сміттєзвалища. Необхідно наводити порядок біля пустуючих дворів,  де люди займають огороди.

Також хочу звернутися до Вас з проханням:

-щоб не робили підпал сухої трави;

-не треба їздити та ходити по стежці через стадіон;

-не випасювати в парку: курей, гусей, кіз; 

-підтримувати порядок на кладовищах. 

Сільський голова

 Наступне питання – це роз'яснення про часткову  мобілізацію.

Указом Президента від 15.01.2015 року №113-VIIIПро часткову мобілізацію” оголошено часткову мобілізацію який зобов'язує:

Довести до відома керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, що згідно із статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", стаття 119 Кодексу законів про працю України за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, закріплені гарантії щодо збереження за ними місця роботи (посади) на термін, що не перевищує одного року.

 Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

 1. виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

 

Кого відбирають на службу:

 • По мобілізації  - військовозобов'язаних фахівців (танкістів ремонтників, артилеристів, зенітників, зв'язку мотопіхоти та інші)
 • На строкову службу - цивільні громадяни віком 20-27 років (1-1,5 роки) без направлення в АТО.

 

Кого не мобілізують:

Відповідно до ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни,  які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації, можуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер (а також завчасно приписуються до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань). Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність, виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з  укладеними договорами (контрактами). Військовозобов’язані та резервісти, які перебувають на зборах, у разі оголошення мобілізації продовжують перебувати на зборах.

 

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи.

 

Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації
військовозобов'язані:

 • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
 • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
 • чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);
 • жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
 • жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є інвалідом I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
 • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи  можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
 • зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
 • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

Для цього процесу є виклик за повісткою у ОМВК на співбесіду: визначення рівня стану здоров'я, морально-психологічних якостей і надання права на відстрочку або звільнення від служби.

 

Кого не призивають на строкову службу:

Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

     1. Відстрочка   від  призову  на  строкову  військову  службу надається призовникам за  рішенням  районної  (міської)  призовної комісії  відповідно  до  цього  Закону  за  сімейними обставинами, станом   здоров'я,  для  здобуття  освіти,  проходження  служби  у військовому резерві та продовження професійної діяльності.

     2. Відстрочка  від  призову  на  строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням  надається  призовникам,  які мають:

     1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб,  під опікою,  піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб,  над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України,  зобов'язаних відповідно  до  законодавства  їх   утримувати.   Непрацездатність

зазначених    осіб    визначається    в   порядку,   встановленому законодавством;

     2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і  сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку,  якщо вони не  мають  інших працездатних  осіб,  крім  призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

     3) одинокого батька або одиноку матір,  у яких  на  утриманні перебувають  двоє  чи  більше  неповнолітніх дітей,  до досягнення старшим із них повноліття;

     4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка  виховується  без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

     5) двох і більше дітей;

     6) дитину-інваліда;

     7) дружину-інваліда;

     8) вагітну дружину.

     3.  Відстрочка  від  призову  на строкову військову службу за сімейними   обставинами   за   власним  бажанням  може  надаватися призовнику,   який   є   особою  з  числа  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

     4. За  наявності  в  сім'ї  двох і більше синів,  один з яких проходить строкову військову службу,  відстрочка  від  призову  на строкову військову службу за сімейними обставинами може надаватися призовнику на час проходження  строкової  військової  служби  його братом.

     5. У   разі   якщо   призову  на  строкову  військову  службу підлягають кілька  синів  одночасно,  відстрочка  може  надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків.

     6. Районна  (міська)  призовна  комісія може прийняти рішення про  надання  призовнику  відстрочки  від  призову   на   строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися,  виходячи при цьому з того,  що  його призов  може  суттєво  погіршити матеріальне становище осіб,  яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.

     7. Відстрочка від призову на  строкову  військову  службу  за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані  під  час  медичного  огляду  тимчасово  непридатними   до військової служби.

     8. Відстрочка  від  призову  на строкову військову службу для здобуття освіти  на  весь  період  навчання  надається  громадянам призовного віку, які навчаються:

     у загальноосвітніх    та    професійно-технічних   навчальних закладах з  денною  формою  навчання.  У  разі  досягнення  такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

     у вищих навчальних закладах з денною формою навчання,  у тому числі під час здобуття наступного вищого освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти;

     у середніх  або  вищих  духовних навчальних закладах з денною формою навчання;

     в інтернатурі,  аспірантурі або докторантурі з  відривом  або без відриву від виробництва.

     9. Право  на  відстрочку  від  призову  на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни  України,  які  в рамках  міжнародних  договорів  України  навчаються  у  навчальних закладах інших держав.

     10. Відстрочка від призову на строкову військову  службу  для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку,  відраховані з  навчальних  закладів  за  власним бажанням,   за   невиконання  навчального  плану,  порушення  умов контракту або недисциплінованість втрачають  право  на  відстрочку від   призову  на  строкову  військову  службу  незалежно  від  їх

повторного  зарахування  до  того  чи  іншого  вищого  навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

     11. Громадяни  призовного  віку,  які  перервали  навчання  у зв'язку з отриманням академічної відпустки за станом здоров'я  або сімейними   обставинами,   для   догляду  за  близькими  родичами, зазначеними в абзаці третьому частини одинадцятої статті 15  цього Закону,  право  на  надану  відстрочку  від  призову  на  строкову військову службу не втрачають.

     12. У разі переведення призовників,  які навчаються  у  вищих навчальних  закладах  III або IV рівня акредитації з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад зазначеного рівня акредитації і форми навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається за  умови  переведення протягом  навчального  року  на курс не нижче того,  на якому вони

навчалися, а після закінчення навчального року - на вищий курс.

     13. Відстрочка від призову на строкову військову  службу  для продовження  професійної  діяльності  надається  таким  громадянам призовного віку:

     педагогічним працівникам з  повною  вищою  освітою,  основним місцем  роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади,  за умови повного навантаження на займаній  посаді,  -  на  весь  період  їх роботи за спеціальністю;

     медичним працівникам   за   умови   повного  навантаження  на займаній посаді - на весь період їх роботи у сільській  місцевості за фахом;

     випускникам вищих     навчальних    закладів,    інтернатури, аспірантури  або  докторантури,  які  займають   посади   наукових працівників  в установах Національної академії наук України,  - на весь період роботи;

     випускникам професійно-технічних навчальних закладів за умови їх  роботи  за  здобутою професією на підприємствах,  в установах, організаціях державної або комунальної форм власності,  - на  один рік з дня закінчення навчального закладу;

     священнослужителям, які  закінчили  вищі  або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях,  що діють  за  статутом  (положенням),  зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов'язків священнослужителя;

     кандидатам у  народні  депутати  України,  зареєстрованим   у встановленому  порядку,  за  їх  заявою  -  до  дня  опублікування результатів виборів включно;

     сільським, селищним та міським головам і  депутатам  місцевих рад - на строк виконання ними цих повноважень;

     особам, які самостійно або разом з батьками ведуть фермерське господарство, - на строк не більше одного року з моменту отримання для цієї діяльності земельної ділянки;

     особам,  які  мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та  працюють  на  посадах  за  спеціальністю  відповідно  до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, - на  весь  період  їх  роботи  за  цією  спеціальністю; 

     особам  начальницького  і  рядового складу органів внутрішніх справ  України  -  на  весь період їх служби.

     14. Відстрочка  від  призову  на  строкову  військову  службу надається  призовникам,  яким  повідомлено  про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, - до прийняття відповідного рішення.

     15. У випадках,  не передбачених цим Законом,  відстрочка від призову  на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної  Республіки  Крим, обласних  та  Київської  міської  призовних  комісій  за  поданням районних (міських) призовних комісій.

     16. Призовники,  яким  надано  відстрочку  від   призову   на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у   районні   (міські)   військові   комісаріати   документи,   що підтверджують їх право на відстрочку.

     17. Призовники,  які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу,  а також особи,  які  не мають  права  на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки,  повинні бути призвані  під  час здійснення

чергового призову.

     Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

     1. Від призову на строкову  військову  службу  в  мирний  час звільняються громадяни України:

     які визнані  за  станом  здоров'я  непридатними до військової служби в мирний час;

     які до дня відправлення на строкову військову службу  досягли 27-річного віку;

     які  виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків  першого  та другого контрактів;

     батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра  яких  загинули,  померли  або  стали  інвалідами  під  час проходження  військової  служби  або зборів військовозобов'язаних. Призовники,  які мають право на  звільнення  від  призову  на  цій підставі, можуть його не використовувати;

     які до  набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

     які були засуджені за вчинення злочину до  позбавлення  волі, обмеження  волі,  арешту  чи  виправних  робіт,  у  тому  числі із звільненням від відбування покарання;

     яким після закінчення  вищих  навчальних  закладів  присвоєно військові   (спеціальні) звання   офіцерського  (начальницького) складу.

Водночас існують пільги військовослужбовцям, як строкової служби, контрактникам, так і мобілізованим  згідно Законів України  “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”,  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", в тому числі:

 - виплата одноразової грошової допомоги при призові на службу та збереження робочого місця;

- безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом;

- виплата одноразової грошової допомоги при звільненні, пораненні;

-безплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням

Також, учасникам бойових дій надаються пільги у вигляді:

-75 або 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм;

- 75 або 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання;

-переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;

-першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;

-звільнення від сплати прибуткового податку з усіх одержуваних ними доходів, податку з власників транспортних засобів (не більше одного транспортного засобу), земельного податку.

Військовослужбовцям мобілізованих на військову службу виплачується два посадові оклади та щомісячне грошове утримання. За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток.

Згідно з постановою, КМУ від 28 січня 2015 року передбачається виплачувати:

 – В двохкратному розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у АТО (6-8 тис. грн.) військових конфліктах;

– В триразово розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях з моменту оголошення воєнного часу;

 – 1000 гривень за кожну добу безпосередньої участі військовослужбовця в бойових діях.

 – Додаткова винагорода за знищення військової техніки супротивника. Так, за знищення автомобіля винагорода становитиме – 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. грн.); танка – 40 мінімальних заробітних плат (48 тис. грн.); реактивної системи залпового вогню – 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. грн.); бойового літака – 100 мінімальних заробітних плат (121 тис. грн.).

Зауважимо, що з 50 до 60 років військовозобов'язаних мобілізують добровільно. З 18 до 20 на строкову службу теж зараховують добровільно.

Сільський голова

Слідуюче питання повістки дня про стан підвищеної готовності на території сільської ради .

Уряд України прийняв рішення про запровадження режиму підвищеної готовності на всій території України .

Режим надзвичайної ситуації регулюється Кодексом цивільного захисту України, затвердженим у жовтні 2012 року.

Згідно з ним, надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території, що характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, викликана катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникненню загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, ведення на ній господарської діяльності.

Кодекс встановлює, що надзвичайні ситуації, залежно від характеру походження подій, що зумовили їх, поділяться на такі види: військові, соціальні, техногенні або природного характеру.

Залежно від масштабів і особливостей надзвичайної ситуації єдина державна система, якою керує Кабінет Міністрів, може функціонувати в чотирьох режимах: повсякденного функціонування; підвищеної готовності; надзвичайної ситуації та надзвичайного стану.

Кодекс цивільного захисту також зобов'язує громадян дотримуватися правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях, накладає на них і на суб'єктів підприємницької діяльності певні зобов'язання.

Тому кожен господар свого будинку повинен обстежити підвал, зробити запас : питєвої води ,речами першої необхідності, ліками,ковдрами.

Сільський голова

Переходимо до інших питань .

   Хочу зазначити , що в зв'язку з скрутним економічним становищем у державі передбачити  оранку  городів  неможливо, будемо старатися  провести її  по ціні дизпалива.

   Залишилося  ще одне питання , яке ми повинні вирішити громадою . Як Ви знаєте  восени 2014 року невідомими особами був частково зруйнований пам'ятник Леніна. Зараз , я звертаюся  до Вас  щодо вирішення

подальшої долі пам'ятника.

У кого будуть , які пропозиції?

Шандор Марія Івінівна:Ми пропонуємо відреставрувати пам'ятник Леніну.Так вважає більшість громади.Дякую.

Сільський голова

Пропозицію Вашу почув, при можливості ми від реставруємо пам'ятник.

 

У кого які будуть питання, зауваження до мого виступу?

 

Збори територіальної громади Глинської сільської ради

 

ВИРІШИЛИ: роботу голови села за 2014 рік рахувати задовільною.

 

 

 

                             Голова зборів                              А.Т.Різаєв

 

                          Секретар зборів                               Т.Ф.Стецунова